سلام به همه دوستان علی الخصوص افرادی که در انتظار مصاحبه هستند. هفته پیش ما  قبل از ایام محرم ابوظبی مصاحبه داشتم.. می خوام شرح مصاحبه خودم را برای شما تعریف کنم و می دونم که ما اینجا اگه تجربه هامونو به همدیگر انتقال بدیدم می تونیم خیلی به هم کمک کنیم. .پس منم می خوام همین کارو بکنم…

قبل از هرچه باید بگم من با رشته حسابداری خرداد سال ۹۰ فایل نامبر داشتم و حدود ۵ ماه پیش نامه انتظار به مصاحبه من اومده بود. از مکان مصاحبه تو ابوظبی بگم که سفارت کانادا تو برج دوقولوی ابوظبی مال واقع شده البته در برج غربی. زمانی که وارد می شوید انتهای سالن میتونید با اسانسور به طبقه دهم بروید. سفارت کانادا کاملا مشخصه و بمحض ورود شما را از بخش بازرسی جهت چک امنیتی رد میکنند. زمانی که وارد سفارت شدید مدارکتون رو میگرند یعنی همان نامه دعوت به مصاحبه و به نوبت و ساعت مشخص شده شما را صدا و به اتاقی که افیسر منتظر شماست راهنمایی میکنند. اینجا برخلاف ترکیه افیسر نمیاد دنبالتون و توی اسانسور باهم صحبت کنید! رفتار کارکنانی سفارت واقعا ارام بخش و محترمانه و اطلا جای نگران یا استرسی نیست. در کل ۶ اتاق دارند که ۲ تا ۳ از اتاق مخصوص مصاحبه است. بیشتر افرادی که اونجا هستند عرب بودند و برای ویزای مختف کانادا اقدام کرده بودند.

خلاصه بعد از صدا کردن ما و رفتن به اتاق مصاحبه مصاحبه ما با گفتن بونجوق با خانم میانسالی ساعت ۱۱ظهرشروع شد. بنظر من سعی کنید یک ساعت زودتر برید.. با لباس رسمی و  کروات زده رفتم . بعد احوال پرسی یه لیستو به من نشون داد و گفت تو کدوم یکی از اینا هستی.. منم اسممو بهش نشون دادم و شروع به معرقی کردن خودش و نتیجه مصاحبه کرد لازمه بگم واقعا شمرده شمرده صحبت میکرد اما بعضی وقت ها تند میشد. سوالاتی را کا از من پرسید به ترتیب می نویسم:

۱- بعد از سلام و احوال پرسی گفت پاسپورتم را ازم خواست

۲-سوال دوم پرسید بیمه داری یا نه..اگه نمی بردم فکر کنم حتما منو رد میکرد .. واقیعتش خیلی جا خورد اول این سول رو از من کرد.. بچه ها بیمه چقدر مهمه که این سوالو دوم از من پرسید… البته من سوابق بیمه ۵ سالمو کامل جمع کرده بودم و بهش نشون دادم و ازم خواست که سوابق را من در پروندت نگه میدارم مشکلی نداره ؟؟ منم گفتم خیر برای شما!

۳- وقتی بیممو دادم ازم مدرک زبان فرانسه و انگلیسی خواست من مدرک B1 . B2 گرفته بودم. پرسبد کجا فرانسه خوندی ؟ با کارت مشکلی نداشتی؟؟

۴- لیسانسمو ازم خواست با ریزنمرات هم اصلشو هم ترجمه هاشو

۵-  از ریز نمراتم سوال پرسید.. پس حواستون باشه به اکثر دروس درسیتون تسلط نسبی داشته باشید…راستی یه موردی حتما تاریخ شروع و پایان رو به میلادی بدونید چون همش از من سوال میکردید کی شروع کردی کی فارغ التحصیل شدی؟؟

۶- ازم بعدش نامه کار و  فیش های حقوقی خواست که حتما ببرید . وقتی دادم خواست کارهای که بعنوان یک حسابدار انجام میدم را براش توضیح بدم خوشبختانه من کاملا روی کارام و شرح وظایفم کار کرده بودم شروع کردم از اول تا اخر توضیح دادم که با سر تایید میکرد حرف های که میزدم.

۷-فقط برای چند دقیقه باهام انگلیسی حرف زد و همیکنه فهمید بلدم دیگه ادامه نداد… الیته وقتی ازم پرسید راجبه دانشگاهی که درس خوندی به انگلیسی جواب بده وقتی دادم گفت حالا به فرانسه بگو بهم!!!

۸- پرسید اگه تو کبک کار پیدا نکردی چیکار می کنی.. منم گفتم نا امید نمیشم و بازم سعیمو می کنم…..گفت میدونم که ناامید نباید بشی اما این جوابمو قبول نکرد و من شروع کردم از سرچهای که کرده بودم را نشون دادم و شرکت های که با توجه به شغلم بود  رو لیستشو نشون دادم … بلافاصله گفت فکر کن من کارفرما کبکی تو هستم من را برای جذب در شرکتم بعنوان حسابدار قانع کن؟ ….. اینجا یکم تند صحبت کرد که من مجبورم شدم بگم لطفا تکرار کنید

۹-پرسید که شغلت تو کبک انجمن داره یا نه؟؟

۱۰- از ارزشهای کبک سوال کرد

۱۱- پرسید می خوای اونجا درس بخونی گفتم …گفت می خوای ازدواج کنی گفتم

۱۲- گفت می دونی که توی کبک مساوات هست..گفتم بله….گفت می دونی که باید به حقوق زنها احترام بزاری گفتم بله گفت راجبه به تساوی حقوق زن و مرد بیشتر توضیح بده؟

۱۳- گفت فرم مالی بروز رو بهم بده که قبلا اینکارو کرده بودم

۱۴- یه دفعه ای گفت بذار جمع امتیازات را حساب کنم خلاصه سرش تو کامپیوترش بود و  دیدم داره با پیرنتر ور می ره اینجا فهمیدم قبول شدم و یهم صدای پرینتر اومد و بعد از ۵۰ دقیقه مصاحبه به من گفت آقا شما قبولی و سی اس کیو منو بهم داد و من داشتم از خوشحالی پرواز می کردم. شروع به توضیحات کلی و پروسه فدرال کرد که باورتون نمیشه فقط میگفتم وی ! چون فقط زود می خاستم بیام بیرون نا نتیجه این ۲ سال را به خانوادم اطلاع بدم

اما در اخر چند تا نکته باید بگم: سعی کنید تا جای ممکنه داستان سازی نکنید و دروغ نگید….اخم نکنید…..چیزیو که ازتون نپرسیده بهش نگید..چون از اون موضوع سوال میکشونه بیرون…. لبخند دایمی داشته باشید…..مدارکتون منظم باشه ..طوری نباشه که که اگه گفت فلان چیزو به من بدید کلی بگردید و طول بکشه..چون میزاره به حساب بی نظمی…. یه قسمتی از نمره شما دست اونه که اون به این چیزا نمره میده..پس حواستون باشه …. اطلاعات کامل از کبک داشته باشید..تاریخای فارغ التحصیلیتونو بدونید….از تاریخای استخدام و شرح وظایفتون خوب بدونید… از حقوق رشتتون تو ایران و توی کبک براش بگید در آخر از مشاورم آقای برهانی که از ابتدا تا الان همراهم بوده و همچنین استاد عزیزم آقای بهادریان تشکر میکنم .

برای همه شما آرزوی موفقیت می کنم

س. ا  ۲۵ آبان ۱۳۹۲

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

پیشنهاد ویژه سایت ………………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

8 دیدگاه در خبر شماره ۱۳۸ : توصیف جدید ترین روز مصاحبه کبک در ابوظبی
  1. تبریک میگم و ایشاالله موفق باشید

  2. مبارک باشه دوست عزیز

  3. مبارک باشه
    عزیزم چقدر درهم و دلار با خودت برده بودی ؟

  4. مرسی از این که شرح مصاحبتو اینجاآوردی.کاملا رفتم توحال وهوای خودت.بهت تبریک میگم.علیرضا از ساری

  5. تبریک میگم .ممنونم که ما رو هم در جریان گذاشتین.

  6. با سلام خدمت آقای برهانی
    همسر بنده با رشته ۶امتیازی (حسابداری) و فایل اکتبر ۲۰۱۱ و اینکه مدرک زبان فرانسه b1 دارد و هنوزبه خواندن زبان جهت دریافت b2 ادامه میدهد آیا منتظر ایمیل باشیم یا باید اقدامی بکنیم با توجه به خبر۱۳۸ که هم رشته همسر من بودند و ۵ ماه قبل نامه انتظار مصاحبه دریافت کردند .حقیقتا نمیدونیم پرونده ما در چه وضعیتی است ! آیا برای همه ایمیلی میاد یا ما باید مدرک b2 را بفرستیم و منتظر باشیم.خیلی وضعیت گیج کننده است.ممنون میشم پاسخ بدید و درصورت نیاز جهت مشاوره بیشتر راهنمایی لازم بفرمایید.


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us