IMG_1505

با توجه به تغییرات اخیر قوانین مهاجرتی کبک در خصوص پرونده های سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ مرحله اپدیت, در جهت بروز رسانی پروندها به این دست از متقاضیان اضافه شده است. افرادی که دارای مدارک ب ۲ فرانسه و همچنین دارای امتیاز رشته بالا می باشند در صورتی که امتیاز آنان از حد نصاب قبولی (مجرد ۵۵ امتیاز و متاهل ۶۳ امتیاز) بیشتر شود با تصمیم و دید مثبت افیسر پرونده کبک احتمال صدور گواهی قبولی کبک یا CSQ برای آنان بسیار زیاد خواهد بود. تصویر فوق از پاکت ارسالی کبک حاوی نامه ها و اصل سی اس کیو بهمراه کارت های ثبت نام در کلاس های آنلاین فرانسه و برگشت ۱۵۰۰ دلار اموزش فرانسه و … گرفته شده است.

خوشبختانه برای تعدادی از کلیانت های ما با توجه به امتیاز بالا رشته (رشته های ۱۲-۱۶ امتیازی) و مدرک ب۲ فرانسه در چند هفته اخیر CSQ آنان بدون دعوت به مصاحبه بعد از مرحله اپدیت صادر و توسط پست برای آنان ارسال شده است.

گواهی قبولی کبک یا CSQ چیست؟

CSQ یا Certificat de Sélection du Québec  – Québec selection certificate

در صورت موفق بودن پرونده تقاضای مهاجرت به کبک، اداره مهاجرت کبک برای متقاضی و افراد خانواده او مدرک پذیرش به کبک را صادر می کند. سپس، متقاضی با داشتن این مدرک برای دریافت ویزای اقامت دائم، باید تقاضای خود را به اداره مهاجرت فدرال ارسال کند.

جهت اطلاع شما عزیزان از شرایط متقاضیانی که موفق به اخذ csq شده اند:

Capture

ارسال مدرک ب ۲ فرانسه (در صورت امکان مدرک ایلتس) و مدارک با فرمت اداره مهاجرت در مرحله اپدیت کبک از افراد واجد شرایط دریافت csq کبک می باشد.  متقضیانی که دارای مدرک کمتر از ب۲ بودند و حداقل امتیاز لازم (مجرد ۴۹ امتیاز و متاهل ۵۵ امتیاز) را کسب کرده اند دعوت به مصاحبه می شوند و تصمیم نهایی توسط افیسر پرونده خواهد بود.

شرح مصاحبه ۲ نفر از کلیانت های ما در ماه اخیر:

مصاحبه شماره یک:

اینجانب کامیار خضرایی متولد ۱۳۶۴ فوق لیانس رشته عمران و دانشجوی دکتری هستم.
از سال ۲۰۱۳ میلادی با مشاوره آقای برهانی شروع به جمع آوری مدارک و اخذ مدرک B2 آزمون TCF نموده در فایل نامبر اینجانب در july 2013 ایمیل شد و april 2014 نامه update ارسال شد
• شایان ذکر است کمکهای جناب برهانی در این مرحله بسیار حائز اهمیت است.
در تعطیلات فروردین امسال (مارس ۲۰۱۵) نامه دعوت مصاحبه نامه دعوت مصاحبه برای ۱۱ mai ارسال گردید.
من در تاریخ ۰۸ وارد آنکارا شدم برای اینکه با محیط مصاحبه بیشتر در ارتباط باشم محل استقرارم رو هتل شراتون انتخاب کردم.
بعد از اینکه اتاق رو تحویل گرفتم سریعا” به محل مصاحبه رفتم تا مصاحبه کننده که خان بازیل بودند رو ببینم.
محل مصاحبه طبقه MF هتل بود.
چند روزی با استرس شدید رو سپری کردم و مشغول خواندن مطالب بودم.
لازم به ذکر است که من بعد از اخذ مدرک فرانسه به هیچ عنوان فرانسه نخوندم و بعد از نامه دعوت به مصاحبه که تا روز مصاحبه کمتر از دو ماه بود با کمک استاد خاکباش زبان فرانسم رو به یک سطح ایده آل رسوندم.
بلاخره روز مصاحبه فرا رسید . حدود نیم ساعت زودتر به محل مصاحبه رفتم . ساعت مصاحبه ۱۱:۴۵ دقیقه صبح بود
مصاحبه نفرات قبلی خیلی طولانی شد ساعت نزدیکهای ۱۲:۲۰ شد که دیدم خانم و آقایی که قبل از من بودند با چشم گریان و با خواهش و تمنا بیرون آمدند. به علت ضعف در زبان فرانسه مشروط شده بودند . استرس در من شدیداً بالا رفت به قدری که با خودم فکر کردم اگر مصاحبه با زبان مادری انجام بشه من نمیتونم صحبت کنم.
مشغول همین تفکرات بودم که خانم بازیل به سمت من آمدند. خانم سیاهپوست آفریقایی تبار با چهره ای مهربان.
اسمم رو به سختی بیان کردند و دست دادند و من رو به داخل اتاق شیشه ای معروف راهنمایی کردند. در بدو ورود با زبان فرانسه از من پرسیدند که کت شما قشنگ است مارک کتتون چیست؟ من هم به ایشون پاسخ دادم.
سپس مدارکم رو که شامل موارد ذیل بود از من خواستند:
– شناسنانه
– پاسپورت
– مدرک لیسانس
– مدرک فوق لیسانس
– آخرین گواهی سابقه کار
نحوه مصاحبه و رفتار ایشون طوری بود که کاملاً استرس از من دور شده بود و به خوبی میتوانستم صحبت کنم.
همونطور که مشغول تایپ بودند ازمن سوال به انگلیس پرسیدند که چرا میخواهید به کبک بروید و من به فرانسه پاسخ دادم .
سوال بعدی این بود که از کی زبان فرانسه میخونید.(به انگلیسی و من به فرانسه توضیح دادم)
سپس با زبان فرانسه از من پرسیدند که ارزشهای کبک چیست؟داشتم توضیح میدادم که گفتند مهمترینش رو بگید.
داشتم توضیح میدادم که گفتن قبول شدم.
در پوست خودم نمیگنجیدم ایشون توضیحاتی داشتن میدادن که برای ارسال مدارک چیکار کنم اما من اصلاً نمیفهمیدم چی میگن . بزرگترین و زیباترین اتفاق زندگیم بود.
در انتها مجدداً از جناب آقای برهانی بابت همه زحماتی که کشیدند کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

مصاحبه شماره دو:

با سلام و آرزوی موفقیت برای همه
رشته ام تکنولوژی فرایند و کیفیت مواد غذایی فوق دیپلم ۱۲ امتیازی ۲۰۱۳
من ۱ژوئن ساعت ۱۱ مصاحبه داشتم.روز ۲۹ م در هتل آمار مستقر شدم. دو روز قبل از مصاحبه از هتل شرتون بازدید کردم.روز مصاحبه ساعت ۹ درمحل مصاحبه حضور داشتم. قبل از من یک آقا و دو زوج مصاحبه داشتند که هر سه گروه قبول شدند.مصاحبه هر کدام بیش از یک ساعت به طول انجامید وساعت ۳۰/۱۲ نوبت به من رسید.خانم شانتل بازیل با کمال احترام از من خواستند که وارد شوم.بخاطر تاخیر پیش آمده عذرخواهی کردند.پاسپورت و اصل مدرک ب ۲ را از من خواستند.اصل مدرک ت س ف ب ۲ را که قبلا فرستاده بودم بازگرداندند و کپی برابر اصل را گرفتند.در مورد سطح زبان انگلیسی ام با انگلیسی پرسیدند وبا انگلیسی پرسیدند کدام منطقه کبک را انتخاب کردید؟ با فرانسه پرسیدند هنوز مجردید؟ نامزد ندارید ؟ بچه ندارید؟بعد به فرانسه چه سرچ هایی کردید درمورد کارتون؟چه کارخانه هایی در کبک میشناسید که من ۱۰ تا از مهم ترین کارخانه های مواد غذایی کبک را نام بردم که همه را تک تک تایپ کردند.تمام اطلاعاتی که میدهید تایپ می شود.داشتم در مورد حیطه کاری هر کارخانه توضیح میدادم و اینکه در کدام منطقه کبک واقع شده اند که گفتند نیاز نیست.در مورد سرچ های کارم سوال کردند و اینکه از چه سایت هایی استفاده کردم که من ۱۹ مورد نام بردم که همه را تک تک تایپ کردندو با اینکه سرچ هام زیاد بودند حدود ۳۰۰ تا سرچ شغل ولی گفتند چندتا شو بدید و گرفتند و ضمیمه پرونده ام کردند.در مورد انجمن رشته ام پرسیدند و مستندات را ازم گرفتند و لزوم عضویت را توضیح دادم و بهشون گفتم مراحل عضویت و شرایط پذیرش را میدونم میخواهید توضیح بدم گفتند خیر.در مورد اینکه کدامیک از ارزش های کبک را ترجیح میدهم و چرا ؟ پرسیدند. سی وی را خواستند که من سی وی کبکی و انگلیسی را که خیلی با دقت نوشته بودم به ایشان دادم و ضمیمه پرونده کردند. در مورد اینکه کسی را در کبک دارم پرسیدند ومستندات مربوط به حضور خواهرم را نشان دادم.پرسیدند در هفته چند ساعت فرانسه میخواندید. از کی شروع کردید؟منتظرسوال بعدی بودم که گفتند تبریک میگم شما قبول شدید . من هم تشکر کردم .گفتند از تلاش هاتون ممنونم امتیاز های شما زیادتره نسبت به بقیه وهمینطور امتیازهاتون از حداقل بیشتر شده.من هم تشکر کردم. بهشون گفتم نیاز هست سرچ منزل ،بانک و ماشین را بهتون بدم گفتند خیر نیاز نیست. سی س کیو را به من دادند ضمن اینکه توضیح میدادند و نکات مهم را یادداشت می کردند.مصاحبه ام ۵۵ دقیقه طول کشید.
در پایان برای همه آرزوی موفقیت میکنم و به همه توصیه میکنم واقعا وقت بذارید چه برای فرانسه و چه برای جمع آوری اطلاعات شغلی واطلاعات شخصی پرونده و اطلاعات کبک و کانادا چون من این کار را کردم ونتیجه گرفتم وهیچ سوالی را در مورد این مواردی که ذکر کردم بی جواب نگذاشتم و برای بدست آوردن اقامت دائم کبک از همه زندگی و تفریح هام گذشتم و نتیجه زحماتم را گرفتم ضمنا در هیچ مرحله اعتماد به نفستونو از دست ندهید وواقعا تلاش کنید و به خدا توکل کنید.
از آقای برهانی و آقای خاکباش بخاطر صبوری ها و کمک های بی دریغشون کمال تشکر را دارم که در همه حال پاسخگوی سوالات ریز و درشت من بودند.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

دریافت آخرین اخبار مهاجرت و تصاویر زیبا از کانادا در صفحه اینستاگرام:   iranquebec.ir

 

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

12 دیدگاه در خبر شماره ۱۶۸ : دریافت CSQ برای تعدادی از متقاضیان بدون مصاحبه + مصاحبه کبک
 1. با سلام
  ۱. من مدارکم را ابتدای ۲۰۱۴ فرستادم و فایل نامبر گرفتم . آیا مرحله آپدیت برای من هم هست یا برای متقاضیان قبل از سال ۲۰۱۴ می باشد ؟
  ۲. برای درخواست آپدیت یا مصاحبه ایمیل می دهند یا نامه ؟ یا اینکه هر دو ارسال می شود ؟

  با سپاس

  • بستگی به تاریخ پرونده ارسالی و تغییر قوانین در خصوص فرمت ها دارد…. اخیرا مشاهده شده اگر از ارسال پروندهکبک بیش از ۲ سال بگذرد نامه اپدیت ارسال میکنند

 2. سلام جناب برهانی. اگر امتیاز فرد مجرد بیش از ۵۵ باشد اما مدرک فرانسه ب۱ باشد احتمال ویو شدن وجود دارد؟ تشکر

 3. با سلام و وقت بخیر،
  یک سوال داشتم ، متاهل هستم و امتیازمون بدون B2 ولی با Ielts 59هست، اگر در روش جدید که از مهر شروع می شود مدارک رو ارسال کنیم و بعداز چند ماه فایل نامبر آمد و تا قبل از نامه ی مصاحبه من که main هستم یک B2 بفرستم و امتیازمون می شود ۶۴ ممکن هست بدون مصاحبه CSQ بیاد؟؟؟
  با تشکر

 4. سلام اقای برهانی،من پروندم ۲۰۱۴ هست و ۱۲ امتیازیم ، ۲تا ب۲ اخیرا فرستادم،حدودا کی ممکنه اپدیت بیاد؟ایا تا پایان امسال پرونده ۲۰۱۴ شروع به بررسی میشه؟؟الان ۵۸ امتیاز دارم،ممکنه ویو بشم؟ممنون

 5. با سلام آقای برهانی
  من مدرک B2 فرستادم ابتدای ارسال پرونده فایل نامبر نوامبر ۲۰۱۴ – رشته کامپیوتر و اخیراً هم آیلتس گرفتم . فقط احتمال داره مدرک B2 من قبل از آپدیت اکسپایر بشه . اگه آپدیت برام اومد باید دوبراه B2 بگیرم برای ویو شدن ؟ البته با آیلتس و افزایش بیمه ۵۵ امتیاز میشم

 6. با سلام
  من نامه csq را دریافت کرده ام . چه هزینه های دیگری در پیش دارم؟


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *