image

شرح مصاحبه های کبک به دلایلی مانند شناخت اهداف افیسر از مطرح کردن سوالات تخصصی-عمومی, آشنایی قبلی با جو مصاحبه ها و همچنین بررسی مدارک کاری تحصیلی و سایر موارد همیشه برای افرادی که در انتظار دعوت مصاحبه هستند جذاب و مفید بوده است. ایران کبک طبق روال سالهای گذشته جهت اطلاع رسانی متقاضیان از روند جدید ترین مصاحبه های انجام شده کبک اقدام به انتشار مصاحبه های متقاضیان (فقط افرادی* که از ابتدا امور مهاجرت را با ما اغاز نموده اند) از سال ۸۹ الی تاکنون از این طریق کرده است. متن های ارسالی از طرف کلیانت های ما:

* : شرح مصاحبه کلیانت های ما بدون هیچ کونه تغییری در متن توصیفی آنها آورده شده است.  تصویر فوق توسط یکی از افراد مصاحبه شده از محل مصاحبه ها در هتل شرایتون ترکیه گرفته شده است.

مصاحبه اول :

“اما شرح مصاحبه:
ما ساعت ۳ روز ۲۲ می در هتل شرایتون آنکارا وقت مصاحبه داشتیم . حدود ساعت یک ربع به دو به محل مصاحبه رسیدیم . غیر از ما کسی اونجا منتظر نبود . حدود ساعت ۳.۱۵ دقیقه در اتاق باز شد و یک زوج ایرانی به همراه یک خانم سیاه پوست که مصاحبه کننده این دوره است از اتاق خارج شدن . اونها قبول شده بودن و مصاحبشون حدود ۱.۲۰ دقیقه طول کشیده بود. و ظاهرا چند تا از مدارک اصلی را با ذره بین چک کرده بود . بعد خانم شانتل از ما خواست وارد اتاق بشیم . بسیار خوش برخورد بود و فضای بسیار صمیمی در مصاحبه وجود داشت .
ازمون پاسپورت را خواست و بعد هم س و فرانسه وبعد گفت چه سرچ های کاری انجام دادی و از چه سایتهایی و بعد ازاون پرسید کجا میخوای زندگی کنی که من گفتم مونترال و بعد پرسید اگه مونترال نشد چه شهرهایی میری ؟ من گفتم لول یا کبک سیتی بخاطر اینکه طبق سرچ هام احتمال پیدا کردن کار اونجا بالاتره. بعد از همسرم پرسید میخواهی اونجا چیکار کنی ؟ وهمسرم جواب داد من مهندس کامپیوترم واونجا هم میخوام برنامه نویسی کنم ولی میدونم لازمه قبلش عضو لغدغ بشم وبعد پرسید کسی را کبک داری ؟ که من توضیح دادم خواهر زاده ام اونجاست وتایپ کرد .
بعد گفت یکی از ارزش های کبک رو بگو و توضیح بده چرا ؟ بعد گفت آرومتر دوباره بگو تا تایپ کنم و بعد از پایان تایپ گفت کار من تموم شده اگه شما سوالی ندارید . ومن تشک کردم ولی همسرم باخنده پرسید سوالم اینه که نتیجه چی شد ؟ اونهم خندید و گفت نتیجه نتیجه خوب این خیلی مهمه وبعد گفت فلیسیتسیون…. وبعد شروع کرد به پرینتر گفت خواهش میکنم خواهش میکنم و پرینتر را نوازش میکرد تا کار کنه و وقتی کار کرد گفت خوب شما خیلی خوش شانس هستید وخندید. کل مصاحبه کمتر از نیم ساعت طول کشید وکل مکالمات حدود۱۵ دقیقه. نکته مهمی که میخواستم بگم اینه که نحوه برخورد و لباس پوشیدن برخلاف اونچه خیلی ها فکر میکنن بسیار مهمه . به یک زوج دیگه که همون روز قبول شده بودن گفته بود لباستون اصلا برای مصاحبه مناسب نیست . ..

در پایان از راهنمایی های آقای برهانی عزیز و استاد محترم آقای خاکباش صمیمانه تشکر میکنم”

 

مصاحبه دوم:

“رشته معماری و همسر(روانشناسی) فایل نامبر((may 2011) مصاحبه((may2015
مصاحبهٔ ما در هتل شرایتونِ شهرِ آنکارا برگزار شد. وقتِ مصاحبه ساعت ۹:۳۰ صبح بود و ما حدودا ساعتِ ۹:۴۵ پس از خروجِ خندانِ متقاضیانِ پیشین، توسط مسئول سفارت که خانمِ خیلی‌ خوشرو و فروتنی بود (Mrs. Bazile) به اتاق ملاقات راهنمایی شدیم. اتاق ملاقات در طبقه MF قرار دارد که مستقیماً از طریقه آسانسور در دسترس است. در این اتاق یک میز کنفرانس بیضی شکل هست که متقاضیان و مسئولِ سفارت در یک فضای تقریبا رسمی‌ در دو سوی آن‌ می‌نشینند. مصاحبه حدودا یک ساعت طول می‌کشد که بخش مهمی‌ از آن‌ صرفِ ارائه‌ی مدارک و توضیحِ مربوط به آن‌ مدارک میشود. در اینجا سعی‌ می‌کنم مهمترین پرسشهأیی که مطرح میشود را برایتان بگویم.
در آغاز مدرک‌های اصلی‌ خواسته میشود مانندِ گذرنامه، شناسنامه، و مدارک دانشگاهیِ شما و همسرتان. به هنگام تحویل این مدرک‌ها باید توضیحات مربوط به آنها را بدهید، مانند زمان و مکان و اعتبار و اینها.
سپس مدارک مربوط به کار و سوابق بیمه مورد سوال قرار می‌گیرد. این بخش مهمی‌ ‌ست و وقت زیادی میگیرد، باید تاریخ و مدت زمان اشتغال در هر شغل به همراه اطلات مربوط به خود شغل که در ضمن بازگو کنندهٔ اشتیاق و مهارت شما در رشتهٔ مورد نیاز کبک هست با دقت بیان شود. اگر مدتی‌ از سابقه‌ی کار شما بدون پرداخت بیمه ثبت شده، دلیلی‌ محکمه پسند بیاورید که ثابت کند در این مدت کار کرده اید.
زبان گفتگو فرانسه است ولی‌ گاهی برای فهم بهتر شما و یا آزمودن سطح زبان انگلیسی‌ِ شما، پرسشها به انگلیسی‌ پرسیده میشوند.
اصل مدارک آیلتس و TCF را باید ارائه کنید. سعی‌ کنید به روز باشد ولی‌ مدارک آیلتس ما به روز نبود و مشکلی‌ هم ایجاد نکرد.
مدارک اصلیتان را که دارای مهره برجسته و کاغذ مخصوص است لمینت نکنید چون سنجش اعتبار آن‌ برای کارشناس سفارت مشکل میشود.
سوال‌هایِ مهمِ دیگر راجع به یافتن شغل در کبک است. اینکه چه آشنایی با شغلهای مرتبط با تخصصمان در کبک داریم. کدام مراکز را برای یافتنِ شغل می‌شناسیم و با کدامشان مکاتبه کرده‌ایم. چه اطلاعی از حقوق دریافتیِ مرتبط با رشته مان داریم. برای مثال حداقل و حد اکثر حقوق دریافتی در یک رشتهٔ به خصوص چه قدر است. مراحل تأیید شدن در نظام رشته ی مورد نظر ما چیست. (مثلا کدام سازمانها رشتهٔ مارا تایید میکنند به طوریکه بتوانیم به عنوان متخصص واردِ بازار کار شویم)
همچنین از ما پرسیده شد که چرا شهر مونترال را انتخاب کردیم. اگر در مونترال کار پیدا نکردیم کدام شهر را به عنوان جایگزین در نظر داریم و چرا. کدام قسمت از شهر مونترال می‌خوایم ساکن شویم و چه آشنایی با هزینه‌های مسکن در مونترال داریم. کدام ارزشهای کبک (Common Values) برای ما جذابیت داشت که باعث شد آن‌ را برای اقامت انتخاب کنیم. چه ویژگیهای شخصیتی مثبتی داریم که ما را نسبت به آینده مان در کبک مطمئن می‌کند.
همانطور که می‌بینید پرسش‌ها کاملا محدود و قابل پیشبینی‌ ‌ست. پاسخهایتان را محکم بدهید و استرس نداشته باشید. مسٔولِ سفارت ممتحن نیست. او با شما مصاحبه می‌کند چون کبک به شما احتیاج دارد.”

همچنین مصاحبه رشته ۱۲ امتیازی مهندسی عمران بزودی در سایت قرار خواهد گرفت …

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

دریافت آخرین اخبار مهاجرت و تصاویر زیبا از کانادا در صفحه اینستاگرام:   iranquebec.ir

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

14 دیدگاه در خبر شماره ۱۶۵ : شرح دو مصاحبه جدید کبک در می ۲۰۱۵ شهر آنکارا
 1. سلام و خسته نباشید
  من پرستارم و گبق قوانیین قبلی ۵۸ امتیاز داشتم و در حال حاضر با قوانین جدید ۵۲ امتیازی شدم.فایل نامبرم ۲۵ آپریل ۲۰۱۳ آمده الان b2 از اکوت شدم با توجه به اینکه هنوز نامه آپدیت نیومده(با گذشت ۱۳ ماه از فایل نامبر) آیا این مدرکم را بفرستم که امتیاز حداقل را بگیرم یا صبر کنم تا آبدیت بیاید

 2. سلام جناب برهانی خدا قوت.
  لطفا راهنمائی بفرمایید مدرک مهندسی فناوری اطلاعات چند امتیازیه با توجه به اینکه شرح وظایفش نزدیک به مهندسی نرم افزار هست. با تشکر از شما

 3. با سلام و احترام خدمت آقای برهانی
  من فایل نامبرم اکتبر ۲۰۱۱ می باشه و رشته ام ۶ امتیازی.
  دیروز از اداره مهاجرت نامه ای تحت عنوان
  Intention de rejeter votre demande de certificat de sélection
  دریافت کردم که در آن خواستار ارسال مجدد برخی فرم ها و آپدیت مدارک شده من هنوز مدرک زبان نگرفته ام. البته گفتن تا قبل از اول سپتامبر باید مدارک رو بفرستی.

  آیا این نامه بمنزله رد پرونده به نوعی محترمانه نیست؟ در صورت امیدواری می تونم از مشاوره شما استفاده کنم؟
  با تشکر

 4. با سلام
  ایا سابقه تدریس به عنوان هیات علمی تمام وقت در دانشکاه دررشته کامبیوتر سابقه مرتبط به حساب می اید برای دریافت امتیاز رشته؟

 5. سلام
  رشته تربیت بدنی (physical education) جند امتیازیه؟

 6. با سلام من در اواخر سال ۲۰۱۰ برای کانادا با داشتن یک فرزند ومدرک عمران وهمسرم نیز با مدرک بهداشت خانواده فوق دیپلم از طریق نیروی کار کبک اقدام نمودیم در جون ۲۰۱۱ فایل نامبر گرفتیم وخوردیم به موضوع انتقال مدارک از سوریه و به مصاحبه دعوت نشدیم در اواخز ۲۰۱۳ آپدیت مدارک کار و بیمه از ما خواستن که بلافاصله بهمراه مدرک فرزند جدید براشون فرستادیم و در امتیاز بندی جدید نیز رشته من از ۶به ۱۲ امتیاز افزایش یافت یعنی به نسبت روز اول یک فرزند و ۶ امتیاز شغلی افزایش داشتیم.این در حالی است که امتیاز من در زمان تشکیل پرونده ۵۷ بود وحائز شرایط بودیم البته با سطح زبنی که ابراز نموده بودیم.چنانچه مستحضرید در زمان تشکیل پرونده مامدارک زبان نیاز نبود و در آپدیت نیز از ما مدارک زبان نخواستند.سن من نیز در زمان تشکیل پرونده ۴۱ سال و همسرم نیز ۳۳ سال بود.متاسفانه طی چند روز اخیر نامه ای دریافت نمودم که حاوی اطلاعات ریز تعلق گرفته جمعا”۵۴ امتیاز به من دادن و امتیاز فوق دیپلم همسر و زبان همسر هم داده نشده وامتیاز زبان بنده نصف مقدار علامت زده شده در پرونده تعلق گرفته ولی امتیاز فرزند و افزایش رشته به من داده شده است.این در حالی است که من هنوز مدارک زبان ارسال ننموده ام ودر واقع منتظر دعوت به مصاحبه بودم.در این نامه بنده را با ۳ امتیاز کسری رد کردن(البته به زعم خودم ؟)تلاش بررسی کننده در رد پرونده بنده در نوع امتیاز دهی کاملا مشخص است. در این سالها من ۱۰ امتیاز افزایش داشته ام ولی با بی عدالتی من را۱۳ امتیاز کاهشم داده اند ونتیجتا من ۵۴ امتیاز گرفته ام ومیدانم حداقا ۵۷ امتیاز نیاز دارم.لذا ۳ امتیاز کسری دارم.راستش این اقدام اداره مهاجرت کبک بسیار تامل برانگیز و غیر قابل چشم پوشی است.در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید آیا میتوان شکایت کنم که چرا بنده را به مصاحبه دعوت ننموده اید و بدون مصاحبه به بنده اینگونه امتیاز زبان در نظر گرفته اید. پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزارم

 7. سلام استاد برهانی
  من نامه انتظار به مصاحبه را دریافت کردم امکان داره این قانون جدید شامل حال ما بشه و مارو دعوت نکنن به مصاحبه و قبولمون کنن یا پشیمون بشن .البته یاداور بشم که ما چون طبق قانون قبل ۲۰۱۱ بودیم تا بحال مدرکی ارائه ندادیم و خوشبختانه تو این نامه اخیر انتظار به مصاحبه هم چیزی ازمون نخواستن.

 8. با سلام
  من ۳۳ سالمه لیسانس حسابداری و نه سال سابقه کارمندی و همسرم پرستار با ۷ سال سابقه امتیاز ما برای مهاجرت به کبک به حد نساب میرسه که اقدام کنیم و چقدر طول میکشه ؟ ممنون .

 9. با سلام
  خودم لیسانس کامپیوتر دارم و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی هستم وهمسرم هم پرستار است.برای اقدام به مهاجرت از کجا باید شروع کنیم. با تشکر

 10. سلام،،،،من کاردانی معماری دارم و بیش از هفت سال سابقه بیمه،،،سال دوهزار و یازده فایل نامبر کبک گرفتم ولی تازه درخواست اپدیت من اومده،،،البته اون زمان یه مدرک بی وان داشتم و فرستاده بودم،،
  حالاتو مدارک مورد درخواست اصلا مدارک زبان ؛ نه؛فرانسه و نه انگلیسی از من نخواسته،،،ایا باید ضمیمه کنم یا صرفا همون بی وان که فرستاده؛بودم کافی بوده


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us