روش Programme de l’Expérience Québécoise یا  PEQ چیست؟

اطلاعیه جدید:

برنامه PEQ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۹ به حالت قبل بازگشت و تغییرات زیر شامل حال متقاضیان نخواهد شد.

خبر ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹

چنانچه دارای تجربه کار یا تحصیل در استان کبک کانادا می باشید می توانید جهت دریافت اقامت دایم کانادا از این طریق اقدام کنید. برنامه مهاجرت به کانادا از طریق PEQ روشی برای صدور سریع CSQ برای افراد دارای سابقه کار و فارغ التحصیلانی است که برای آن تقاضا داده اند و شرایط معین مورد نیاز را نیز دارا هستند. همچنین در صورت وجود، CSQ برای همسر متقاضی و فرزندان وابسته قید شده در تقاضانامه قابل صدور است. پس از دریافت CSQ فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم (PR) درخواست دهد.

متاسفانه در ایران بعلت اطلاع رسانی نادرست در خصوص روش PEQ، این روش را یک برنامه مهاجرتی میدانند بدین معنی است که این برنامه یک برنامه مهاجرتی جهت افراد ساکن داخل استان کبک می باشد. جهت اقدام از این روش ابتدا باید دارای شرایط زیر بود:

– دارای سابقه کار در کبک

– دارای یک مدرک تحصیلی در کبک؛ با توجه به شرایط متقاضیان در ایران مناسب ترین راه برای اقدام از این روش اخذ ویزای دانشجویی در مقاطع کالج و دانشگاه از استان کبک می باشد.

تغییرات برنامه PEQ

اداره مهاجرت استان کبک در تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹ در راستای نیاز بازار این استان تغییراتی را در خصوص برنامه PEQ ویژه افرادی که دارای تجربه کار و تحصیل در کبک هستند اعمال کرده است. این برای برای مدت چند ماه در حالت تعلیق قرار گرفته بود.

از تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۹ فارغ التحصیلان این استان مجددا می توانند درخواست اقامت خود را تحت برنامه تجربه استان کبک PEQ ارسال نمایند. همچنین افرادی که به طور موقت در این استان مشغول به کار هستند نیز می توانند همچنان از همین برنامه اقدام نمایند.

شرایط جدید پذیرش از برنامه PEQ ویژه فارغ التحصیلان استان کبک

  1. از تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۹ مدارک تحصیلی مورد قبول جهت اقدام از این برنامه شامل موارد زیر می باشد:

مدرک لیسانس

مدرک فوق لیسانس

مدرک دکتری

دیپلم کالج

دیپلم فنی با حداقل ۹۰۰ ساعت آموزش

گواهی کالج یا گواهی حرفه ای تخصص با حداقل ۹۰۰ ساعت آموزش

  • مدارک و گواهی های اخذ شده باید در لیست اعلام شده توسط اداره مهاجرت استان کبک باشد که بر اساس نیاز بازار این استان تعیین شده است.

جهت دریافت لیست کامل: کلیک کنید

  • متقاضیان باید حداقل ۹۰۰ ساعت آموزش تمام وقت را در استان کبک گذرانده باشند و یا چنانچه مدرک تحصیلی آنها بیش از ۱۸۰۰ ساعت آموزش است، باید حداقل نصف این مدت زمان را در کبک زندگی کرده باشند.
  • چنانچه مدت زمان تحصیل ۹۰۰ ساعت تا زیر ۱۸۰۰ ساعت باشد، متقاضی باید حداقل ۶ ماه به صورت تمام وقت پس از فارغ التحصیلی در زمینه ای که تحصیل کرده است در استان کبک کار کند.

جهت اطلاع از خدمات ویزای تحصیلی وارد لینک مربوطه شوید.

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us