quebec-flag

شرح مصاحبه های کبک به دلایلی مانند شناخت اهداف افیسر از مطرح کردن سوالات تخصصی-عمومی, آشنایی قبلی با جو مصاحبه ها و همچنین بررسی مدارک کاری تحصیلی و سایر موارد همیشه برای افرادی که در انتظار دعوت مصاحبه هستند جذاب و مفید بوده است. ایران کبک طبق روال سالهای گذشته جهت اطلاع رسانی متقاضیان از روند جدید ترین مصاحبه های انجام شده کبک اقدام به انتشار مصاحبه های متقاضیان (فقط افرادی که از ابتدا امور مهاجرت را با ما اغاز نموده اند) از سال ۸۹ الی تاکنون از این طریق کرده است.

متن ارسالی از یکی از کلیانت های ما:

“سلام به دوستان

ما دیروز ساعت ١٠.٣٠ مصاحبه داشتیم و به لطف خدا قبول شدیم و طبق قولی که به آقای برهانی بابت ایمیل کردن نتیجه مصاحبه داده بودم سعی کردم تمام مواردی و سوالاتی که از ما پرسیده شده بود را با افردای که در انتظار مصاحبه بسر می برند در میان بکذاریم.
قبل از هرموضوعی بخاطره نوع نوشتم ( محاوره ای)  بابت تسریع در ارسال متن عذر خواهی میکنم . سعی کنید ٢ هفته قبل از تاریخ مصاحبه هتل و بلیط خودتون رو رزرو کنید حتی المکان هتل داخل ابوظبی باشد بسیار مناسب تر است البته تمام تور های ایران بیشتر برای دوبی هتل میگیرند اما افردای بودند که ابوظبی هتل رزرو کرده بودند و چون مزیت هتل در ابوظبی اینه که استرس یک ساعت مابین دوبی و ابوظبی برای فرد مصاحبه شونده نیست…
اما روز مصاحبه ما:
مصاحبه تلربخ ۲۶ نوامبر بود ما یک ساعت زودتر به محل مصاحبه رسیدیم و سعی کردیم نیم ساعت قبل از مصاحبه داخل سفارت باشیم. قبل از شروع باید به عرض برسونم که ما بک خانواده ٣ نفری هستیم. همسر من بعنوان متقاضی اصلی با رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با ٨ سال سابقه در یک شرکت خصوصی و خودم لیسانس صنایع با سابقه ۱۱ سال در شرکت دولتی بهمراه دختر ۶ ساله سال ۲۰۱۱ برای کبک اقدام کرده بودیم.
ما نیم ساعت زودتر وارد سفارت شدیم و سکیورتی سفارت ازما نامه دعوت به مصاحبه را خواست و بعد از وارد شدن به داخل ما رو به سمت صندلی ها هدایت کرد و گفت منتظر باشید تا صداتون کنن …
بعد نشستن خانواده ای ایرانی دادیم که با ناراحتی از اتاق اومدن بیرون و بعد از نگاه کردن ما به هم گفتن قبول نشدیم افیسرمون خیلی سخت گیر بود مخصوصا رو زبان!! حس عجیبی بود ناگهان همسرم دجار استرس  شد که سعی کردم با گفتن اگر هم قبول نشبم جیزی رو از دست ندادیم و شوخی کردن از استرش کم کنم…
ما رو صدا کردن و وارد اتاق شدیم و افیسر طبق معمول شروع به معرفی خودش کرد …. افیسر اون روز یک خانم با سنی بین ۳۵ الی ۴۰ ساله بود که تصور ما بر اساس شرح مصاحبه ها یک فرد حدود ۵۰ ساله بود.
اولین مدرکی که از ما خواست اصل تمام پاسپورت ها بود که ما از پشت شیشه بهشون دادیم. همین جا بگم بهتره به شیشه نزدیک بشید چون صدا چندان قابل فهم نبود اما خوشبختانه بلند صحبت میکرد
از همسر بعد از پاسپورت سوال کرد چرا از بین این همه شهر و کشور کبک کانادا رو انتخاب کردی واسه مهاجرت؟؟ !!
همسرم شروع به اینکه بازار کار رشته من در کبک خیلی خوبه و مواردی مثل امنیت و زندکی و ….
پرسید :
از کجا مطمئن هستی که کار بیدا میکنی؟
 انجمن کاریتو میشناسی؟
جطوری تو انجمن عضو میشی؟
همسرم شروع کرد با توجه به سابقه کار ٨ سالم در زمینه نرم افزار و گذروندن دوره های مرتبط تو کبک و همچنین آینده شغلیم که تو سایت کاریابی کبک و اپرو زبان فرانسه کار پیدا میکنم در مورد انجمن کفت بله اشنا هستم و پیرنت ها رو نشون دادم و کفتم شرایط عضویتم به این صورته که ……
از همسرم پرسید فکر کن من کارفرما تو هستم فکر میکنی با تخصصی که داری میتونی وارد شرکت ما بشی؟؟
نقاط قوت رو بگو؟؟ رزومه کبکی ات رو بده!!
همسرم بعد ازاینکه از مهارت شخصی در زمینه نرم افزار داد رزومه هم از زیر شیشه داد…. گویا رزومه براش خبلی مهم شروع کرد ریز به ریز خوندن و گفت از کجا این مدل کبکی رو آوردی … خواست مطمئن بشه خودم انجام دادم یا نه ….. منم شروع به توضیح کردن شدم و گفتم ازاطلاعات داخل سایت امپلوا کبک استفاده کردم….
بعد ازم مدرک بیمه اصلو ترجمشو رو خواست  و ازم پرسید بروز شده یا نه؟!
نامه کارمو خاستم بدم گفت نبازی نبست تو پروندت ثبت و تایید شده تو کبک…. ازم پرسید اصل بیمتونو تو پرونده نگه میدارم مشکلی نداری…. من پاسخ دادم نه !!
شروع کرد از خودم( نفر دوم) سوال راجب به کار کردنم پرسید و تو ایران چرا اینقدر شرکت عوض کردی تو راضی نبودی یا شرکت ها از کارت!!
من هم شروع به توضیح دادم که حقوق بیشتر و عنوان شغلی بیشتر را ترجیح میدادم که لبخند زد و به فرانسه کفت وو زوه قزون موسیو!
از همسرم شروع به سوال به انکلیسی کرد که چطوری بچتون رو تو مدرسه ثبت نام مبکنی؟ با سیستم اموزشی کبک اشنا هستی؟
بعد دوباره به فرانسه پرسید مدرک زبان فرانسه رو بده … ما هم که قبلا رو در مرحله اپدیت فرستاده بودیم وفقط کپیشو که سفارت فرانسه برابر با اصل کرده بود دادم کفت اصلشو میخام این مورد قبول نیست توضیح دادم که اصلشو واستون تو اپدیت فرستادم… گفت بذار چک کنم و چند دقیقه تو کامپیوترش شروع به خوندن کرد… گفت درسته رو پروندتون ادد شده اکر کپیشو لازم ندارید بهم بدید که منم هم تحویل دادم.
یک موردی که تو افیسر جون متوجه شده بودم بعد از هر سوالی ٣٠ ثانیه اول با دقت به پاسخ دهنده نکاه میکرد و بعد شروع به تایپ میشد..فکر مبکنم بیشتر میخاست مطمئن بشه ما راست یا دروغ میکوییم!
از نحوه گرفتن خونه و آشنای ما با مونترال سوال کرد و سرچ هامون رو نشون دادیم البته ما سرج های زیادی انجام داده بودیم که خاستیم نشون بدیم کفت نه لازم نبست بیشتر! گفت جند دقیقه صبر کنید از اتاق رفت بیرون و بعد از حدود ١٠ دقیقه گفت تبریک میکم شما امتیاز لازم رو آوردید و قبول شدید ما هم خیلی خوشحال شدیم و شروع به تشکر کردیم …
اخر مصاحبه کفت یه بیشنهاد دارم تا قبل از رفتنتون به کبک فرانسه را بیشتر بخونید مخصوصا نفر دوم پرونده! کل مصاحبه ما ۵۰ دقیقه شد. جالب این بود که نه مدارک تحصیلی من و نه همسرم و حتی سابقه کار ها رو نخواست با این که ما طبق درخواستشون ترجمه کرده بودیم و همرامون بود… البته تصور من این است که تو مرحله اپدیت فرستاده بودیم تایید کرده بودند بیشتر روی زبان فرانسه مانور داد و طرح اقامتمون تو کبک!
امیدوارم شرح مصاحبه ما مفید واقع شده باشه و در انتها از مشاور و راهنمای مهربانمان آقای برهانی و استاد  زبان فرانسه سرکار خانم علی آبادی کمال تشکر رو دارم.
با ارزوی موفقبت برای تمام شما
م. صفار زاده
ابوظبی ٧/٩/٩٣

“Sent from my iPad

جهت اطلاع :

متقاضی اصلی: رشته کامپیوتری  (۶ امتیازی قدیم و ۱۲ امتیازی جدید)

شرایط پرونده: بالای ۴ سال با بیمه – سن کمتر از ۳۵ سال – دارای یک فرزند و همسر دارای مدرک لیسانس صنایع

دریافت فایل نامبر: ۰۵/۲۰۱۱

ارسال مدرک ۲ تا B1: اضافه کردن به پرونده در ۰۴/۲۰۱۳

اپدیت پرونده: ۰۵/۲۰۱۴   ( ارسال مدرک B2 و B1 و ایلتس ۵)

نامه انتظار: ۰۸/۲۰۱۴

نامه دعوت به مصاحبه: ۱۰/۲۰۱۴

مصاحبه :۱۱/۲۰۱۴

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

دریافت آخرین اخبار مهاجرت و تصاویر زیبا از کانادا در صفحه اینستاگرام:   iranquebec.ir

Capture

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

جهت ایمیل یا پیرینت خیر روی گزینه روبرو کلیک نمایید:

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

19 دیدگاه در خبر شماره ۱۵۷ : شرح جدیدترین مصاحبه کبک در ابوظبی, رشته کامپیوتر
 1. باعرض سلام و تبریک خدمت این دوستان عزیز وآقای برهانی.
  یک سوال داشتم:آیا در زمان آپدیت از این دوستان مدرک زبان فرانسه خواسته بودند؟ممنون

  • بطور کلی در زمان اپدیت پرونده :
   از همه افراد خواسته شده چنانچه مدرک زبان فرانسه و انگلیسی دارند همراه با مدارک به کبک ارسال کنند

 2. ضمن تبریک به اقای صفار زاده و تشکر از اقای برهانی بابت اطلاع رسانی
  لطفا بفرمایید آیا نفر دوم پرونده هم مدرک زبان داشتند؟؟

 3. سلام اقای برهانی. وقت بخیر . ممنون از حوصله تان. دو سوال دارم آیا شما پرونده از نیمه هم قبول میکنید. یعنی پرونده ای که خود استارت نزده اید. سوال دوم با این سخت گیریهای کبک آیا در صورت ریجکت شدن امکان اعتراض هست یا خیر. آیا شما موردی در این خصوص داشته اید؟ سپاسگزارم

  • بله قبول خواهم کرد
   امکان اعتراض می باشد اما باید قبل به وجود امدن مشکلی مدارک بطور صحیح و طبق فرمت ارسال شود تا مشکلی پیش نیاید

 4. فایل نامبر فوریه ۲۰۱۲ و رشته مهندسی نرم افزار با دو سال سابق
  بیمه تامین اجتماعی مدرک زبان ب۱ ایا بعد از گذشتن این مدت فرستادن ب۲ الزامیست یا میتوان بعد از اپدیت مدارک ارسال کرد و همچنین اضافه شدن یک فرزند را همراه اپدیت فرستاد
  با تماس با کبک گفتند که پرونده در حال بررسی است منتظر باشید ایا امکان دارد بدون امتیاز زبان و فرزند از من اپدیت نخواهند و پرونده ام را رد کنند خواهش میکنم بهترین راهنمایی رابه من بکنید

 5. ایا در اپدیت مدارک فرستادن ترجمه ریز نمرات دیپلم وپیش دانشگاهی هر دو
  برای افراد دارای لیسانس الزامی است

 6. با سلام
  من میخواهم فرزندم را به پرونده کبک اضافه کنم . سوال من این است آیا من باید پاسپورت جداگانه برای فرزندم بگیرم یا اینکه می توانم فرزندم را به پاسپورت خودم اضافه کنم ؟
  با تشکر از پاسختان

 7. با سلام، لطفا در مورد مرحله آپدیت بیشتر توضیح دهید، همچنین در مورد وضعیت مصاحبه ها نیز در حال حاضر بیشتر اطلاع رسانی کنید، با تشکر از سایت عالی شما.

 8. با سلام به دوستان
  قبل از هر چیز از سایت اقای برهانی تشکر میکنم.
  شرح مصاحبه تاریخ سوم فوریه در انکارا رو به مختصر براتون می نویسم.
  من رشتم مهندسی مکانیک و همسرم پرستار و main.
  دارای یک فرزند .مصاحبمون در هتل شرایتون انکارا بود. افیسر اقای مارک ازگلی. در ابتدا پس از معرفی خود و توضیح نحوه مصاحبه شروع به کنترل پاسها کردند و سوالات رو از خانم با نحوه عضویت در نظام و چی میدونی از کارت تو کبک و بعدش هم دیدن سرچهای کاری.از من هم راجب اطلاعات کاریم در کبک و توضیح کارم در کبک و در نهایت رویت سرچهای کاری.در نهایت هم قبول شدیم و برای سایر دوستان هم ارزوی موفقیت دارم.نکته مهم در مورد هتل اریک (erek otel) که بیشتر اژانسها معرفی می کنن اینه که اصلا تمیز نیست و به درد نمی خوره.
  تمام ایرانی هایی که ما دیدیم اصلا راضی نبودن هم جاش پرته و هم بسیار کثیف.جالبه که تو سایتشون میری عکسایی گذاشتن که گول زننده است.
  با تشکر-علی

 9. با سلام به دوستان عزیز:
  در ابتدا میخواستم تشکر کنم از آقای برهانی و دوستان دیگر بابت اطلاعات مفیدشون.
  من و همسرم حدود یک سال پیش فایل نامبر رو دریافت کردیم اما هنوز مدارک رو اپدیت نکردیم.
  در زمان ارسال اولیه مدارک رشته نفر اصلی (حسابداری) ۶ امتیازی بود. اما الان ۱۲ امتیازی شده.
  سوالم اینه که آیا واسه ما در روز صاحبه همون ۶ امتیاز محسوب می شود و یا مطابق با قانون جدید ۱۲ امتیاز لحاظ می شود؟

 10. با عرض سلام و تشکر از زحمات شما. من و همسرم پرستار هستیم و اپریل ۲۰۱۴ برای کبک تشکیل فایل دادیم .ده ماه پیش فایل نامبر گرفتیم .سوال من اینه که ما در دبی مشغول به کار هستیم ولی بیمه تامین اجتماعی ایران را داریم ایا این برای مصاحبه مشکلی نداره؟


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us