Bonjour, hello in French written on a blackboard.

 

برای بسیار از متقاضیان سوالاتی در خصوص ارایه مدرک زبان فرانسه و انکلیسی در پروسه مهاجرتی کبک پیش میاید و متاسفانه بعلت وجود منابع غیر معتبر, افراد بی تجربه و البته نا آگاه اطلاعات نادرستی دریافت میکنند. لذا بر این اساس و تجربه ۷ سال تخصصی بنده در پروسه کبک, تجربیات و نتیاج مستند حاصل از قبولی های کیک توضیحات تکمیلی در این خصوص برای شما عزیزان ارایه میدهم.

پاسخ به سوالات بر اساس قوانین مهاجرت کبک و نتیاج مستند حاصل از قبولی به شما عزیزان ارایه شده است.

 

سوال و پاسخ:

– آیا مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی در پروسه کبک اجباریست؟

جهت اخذ نمره زبان فرانسه در صورت نیاز به نمره آن ارایه مدرک B2 فرانسه در مهارت اکوت یا پغله (براساس نیاز داوطلب) و انگلیسی ایلتس ۵ الزامیست.

به بیان ساده تر: چنانچه به نمره فرانسه یا انگلیسی جهت قبولی نیاز دارید الزام به ارایه آن  و اگر به امتیاز آن نیاز ندارید الزامی در ارایه آن نمی باشد.

دقت بفرمایید بعضی از رشته ۱۶ یا ۱۲ امتیازی مانند کامپیوتر یا مهندسی عمران و سایر رشته ها با توجه به رسیدن امیتاز کل پرونده (مجرد ۴۹ – متاهل ۵۷) نیازی به ارایه مدرک ندارد و البته تا زمان ارایه مدرک نمره مربوطه را کسب نخواهند کرد.

جهت فهم بیشتر – مثال:

یک فرد با سن ۳۴ سال و سابقه کار ۴ سال و رشته مهندسی کامپیوتر دارای امتیاز ۵۱ میباشد و نیازی به ارایه مدرک فرانسه و انگلیسی بر اساس قوانی فعلی ندارد.

در خبر شماره ۱۸۱ به قبولی آقای ف. اصغریان حتی بدون داشتن مدرک زبان فرانسه و انگلیسی اشاره شده است و ایشان بعد از ارسال اپدیت بدون هیچ مدرک زبانی بار شته مهندس کامپیوتر موفق به دریافت سی اس کیو شده است. البته از این موارد در خانواده های بالای امتیاز ۵۷ بسیار بوده است.

یک فرد با سن ۳۴ سال و سابقه کار ۴ سال و رشته مهندسی عمران ( یا رشته های ۱۲ امتیازی) دارای امتیاز ۴۷ میباشد و نیاز به ارایه مدرک فرانسه b2 یا ایلتس جنرال ۵ بر اساس قوانی فعلی دارد.

– آیا با این که امتیاز ما به امتیاز لازم قبولی ( مجرد ۴۹ – متاهل ۵۷) رسیده باشد نیاز به ارسال مدرک می باشد؟

خیر بر اساس قوانی فعلی نیازی ندارید.

پیشنهاد ما: با توجه به احتمال زیاد در تغییر امتیاز رشته ها توسط کبک, ممکن است با کاهش امتیاز رشته تحصیلی, امتیاز شما از امتیاز قبولی فعلی کمتر شود و شما در آن زمان نیاز به ارایه مدرک فرانسه یا انگلیسی خواهید داشت. لذا خواندن زبان فرانسه و اخذ مدرک مربوطه با توجه به احتمال تغییر قوانین کبک بشدت توصیه میشود.

– با توجه به کسر ۲ امیتاز از امتیاز قبولی ( مجرد ۴۹ – متاهل ۵۷) جهت امکان جبران امتیاز با مدرک ایلتس می باشد یا بایستی حتما مدرک B2 ارایه داد؟

کمبود امتباز پرونده را از ۱ الی ۶ نمره را نیز میتوانید با ارایه مدرک ایلتس جبران نمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر به جدول امتیاز فرانسه و انگلیسی رجوع شود: کلیک نمایید

 

– چه مدت زمان برای ارسال مدارک زبانی برای جبران کمبود پرونده فرصت داریم؟

از زمان دریافت فایل نامبر تا قبل از زمان بررسی اولیه پرونده شما فرصت دارید. معمولا حدودا یکسال بعد از دریافت فایل نامبر درنظر گرفته شود.

 

سایر سوالات:

چنانچه سوالی در این خصوص دارید با ارسال کامنت در این بخش منتظر دریافت پاسخ بمانید

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

telegram1

 

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

30 دیدگاه در خبر شماره ۱۸۴ : دریافت CSQ یا گواهی قبولی کبک بدون نمره زبان امکان پذیر است؟
 1. جناب برهانی ، من ۳ ماه هست آپدیت رو ارسال کردم ، حدودا چقدر طول میکشه که جواب آپدیت رو بدن (رشته ۱۶ امتیازی)، سوال دومم ، آیا ۲۰۱۳ دیدید که تو ۴ ماه اخبر اتاند گرفته باشه ؟

  • ایران کبک [مشاور: برهانی] تیر ۱۲, ۱۳۹۵ در ۴:۰۴ ب٫ظ پاسخ

   از سه ماه الی شش ماه جوا اپدیت را خواهند گرفت … بله در حدود کمتر از ۵% اتاند گرفته اند

 2. سلام خسته نباشید من ۲۰۱۱ ای هستم رشته ۱۲ امتیازی متاهل ویک فرزند امتیاز کل پرونده من ۵۵ بوده و به من اتاند دادن نزدیک به ۶ماهه در اتاند هستم امتحان اکوت دادم وب۲ گرفتم ولی هنوز مدرکم آماده نیست به نظر شما چقدر امکان اینکه مدرک زبان بفرستم و csq صادر کنند وجودداره ؟ چون تعدادزیادی رو میبینم که بااینکه مدرک فرستادن حتی دوتا یا ۴تا ولی همچنان در اتاند هستن , واینکه از نظر شماچه مدت قانونیه برای اینکه جواب پرونده های اتاندی رو بدن ممنون ازشما

 3. سلام
  من کدرک تحصیلیم رو مهر ماه میگیرم،آیا برای بهمن ماه میتوانم مدارک خودم و همسرم رو ارسال کنم در همین بهمن سال ۹۵?و سوال دیگر همسرم حامله میباشد،بهمن ماه نوزاد متولد میشود،مدارک بچه چه چیزهایی میباشد که باید تهیه کنیم برای ارسال؟که بتوانیم امتیازش را کسب کنیم

 4. سلام

  من فایل نامبر سال ٢٠١۴ را دارم و رشته ام ۶ امتیازی است و از ان زمان تا حالا هیچ ایمیلی دریافت نکردم، چندین مرتبه تماس گرفتم، فقط گفتند صبر کنید. جدیدا تماس که می گیرم هیچ صدایی نمی اید و دیگر موفق به تماس نشدم، ایا شماره ها عوض شده؟ من چگونه می توانم از وضعیت پرونده ام مطلع شوم؟

  • ایران کبک [مشاور: برهانی] تیر ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱:۰۲ ب٫ظ پاسخ

   هم اکنون برای سال ۲۰۱۴ فایل اپدیت میاید.جهت تماس:
   ۰۰۱۵۱۴۸۶۴۹۱۹۱
   یا ۰۲۰۵۱۴۸۶۴۹۱۹۱

 5. با سلام و خسته نباشید
  ممنون از زحماتتون آقای برهانی، یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  من بدون مدرک زبان امتیازم ۴۷ میشه میخواستم بدونم در سیستم آنلاین جدید می تونم سابمیت بشم و پول رو واریز کنم و در زمان درخواست آپدیت مدرک زبان رو ارائه بدم یا با توجه به کسر امتیاز نمی تونم سابمیت بشم؟
  ضمنا رشته ام ۱۲ امتیازی هستش و حدود ۱۱ سال سابقه کار بیمه ای در رشته عمران دارم.
  بازم ممنون، موفق باشید.

 6. سلام خسته نباشید
  آقای متاهل ۳۴ ساله بدون فرزند با،مدرک لیسانس عمران گرایش نقشه برداری و بیش از ۷سال سابقه کار رسمی نقشه برداری آیا شامل این قانون بدون مدرک زبان میشه؟ همسر هم در حال حاضر دانشجو هستن

 7. سلام
  من دارای ۵۲ امتیاز هستم با سن ۳۱ و ارشد عمران یعنی بدون مدرک زبان CSQ برایم صادر میشود

 8. با سلام
  من لیسانس پرستاری ۲۶ساله و همسرم مهندس مکانیک با یک فرزند می توانیم برای کبک اقدام کنیم؟

 9. سلام جناب برهانی عزیز
  فایل نامبر ۲۰۱۳ هستم ۳۹ ساله متاهل با مدرک فوق دیپلم و همچنین لیسانس عمران و ۱۵ سال سابقه بیمه و مدیریت شرکت، دارای یه فرزند زیر ۱۲ سال و همسر با لیسانس ریاضی،مدرک زبان فرانسه یه دونه A2 خودم و دوتا A2 همسرم.همه اطلاعاتی که ذکر شد مربوط به زمان باز کردن پرونده کبک بود.حالا یه هفته ای هست که درخواست آپدیت اومده ولی در مورد زبان صراحتا نگفته که مدرک B2 میخوان و من هم ندارم که بدم .بنظر حضرتعالی تکلیف پرونده من چه خواهد شد؟سپاسگزارم از وقتی که میگذارید برای پاسخ به سوالات.درود

 10. سلام
  من در دوره اول درخواست آنلاین با ۴۹ امتیاز-رشته کامپیوتر بدون مدرک فرانسه موفق به سابمیت شدم. در حال حاضر مشغول خواندن زبان فرانسه هستم.۵ ماه آینده امتیاز سن کم خواهد شد و ۴۷ امتیازه خواهم شد آیا معیار امتیاز سن روز سابمیت است؟ و اگر هست با ۴۹ امتیاز بدون مدرک فرانسه CSQ صادر خواهد شد ؟
  با تشکر فراوان

 11. سلام من امتیازم با ۴ امتیاز فرزند و ۱ امتیاز تمکن مالی ۵۵ است و اکانت ساختم آیا ۲۶ مرداد سابمیت کنم یا امتحان ایلتس بدم و بعد با احتساب نمره ایلتس در پرونده بهمن سابمیت کنم

 12. سلام یه سوال داشتم من دیپلم درسی م هنرستان کار و دانش هست رشته مکانیک و برق خوردو خواستم بدونم از تحصیل که دیپلم هستم چند امتیاز دارم و از رشته چند هستم با سپاس

 13. با سلام،
  با بررسی جدول امتیازات، مجموع امتیازهای من و همسرم بدون امتیاز زبان به ۶۰ میرسه که با امتیاز فرزندم میشه ۶۴٫ شانس ما برای قبولی در پروسه مهاجرت رو چقدر ارزیابی می کنید؟ آیا دانش زبان فرانسه ضروری می باشد؟

 14. سلام من بیست و پنج سالمه..لیسانس پرستازی و دو سال و نه سابقه کار دارم.میخواستم ببینم امتیاز من چقدر میشه و آیا بدون ارائه مدزک زبان میتونم فایل باز کنم؟
  ممنون

 15. سلام
  اول میخواستم بپرسم امتیاز خواهر های همسرم که کبک هستن برای من که میخوام مین بشم محاسبه میشه؟
  و اینکه همسرم قبلا اقدام برای ویزای توریستی کرده بوده که ریجکت شده نیاز است تو‌پر کردن پروفایل اون قسمت که مربوط به پروندههای بازگشتی هست پر بشه یا نه این مورد شاملش نمیشه!

 16. سلام
  من و همسرم فایل نامبرمون رو آوریل ۲۰۱۱ دریافت کردیم، بعد از ارسال آپدیت و مدارک زبان از مرداد ماه ۱۳۹۴ اتاند دریافت کردیم. اما تا الان که بیشتر از یکسال می گذره خبری نشده. جمع امتیازمون هم بدون امتیاز اپدیت ۶۶ هست. در تماس تلفنی هم اپراتور می گه که باید صبر کنید و اینکه علت اینکه اتاند طول کشیده، برگزار نشدن جلسات مصاحبه هست. یعنی عملا پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردیم.
  اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 17. با عرض سلام و خسته نباشید گرم.
  جسارتا فایل نام بر ما نوامبر ۲۰۱۵ اومده.امتیاز پروندمون هم بدون زبان شده ۶۳ّ. متاهل.حالا باتوجه به.موضوع این خبرنامه.آیا ممکن هست واسه ما هم بدون نیاز به مصاحبه یا مدرک زبان .گواهی csq صادر کنن.ممنون از راهنماییتون.و ضمنا هنوز هم هیچ گونه خبر یا پیامی به ما ندادن.

 18. سلام و وقت بخیر
  چندتا سوال داشتم که تا حدودی در تعیین مسیر بعدی ما میتونه تاثیر گذار باشه، ممنون میشم در صورتیکه کسی اطلاعاتی در این زمینه دارین، منو راهنمایی کنین.
  شرایط من: ۲۸ ساله، فوق لیسانس مکانیک (۱۲ امتیازی)، متاهل و با امتیاز زبان ۵۶ بدون مدرک زبان، در تاریخ ۲۶ مرداد سابمیت کردم.
  ۱- برای ارائه مدارک زبان و در واقع آپدیت کردن فرم فعلی چقدر فرصت داریم؟ چون در حال حاضر مجموع امتیاز بنده ۵۶ است که پایین تر از حد نصاب متاهلی است.
  ۲- بنده در فرم اولیه ثبت نام و در قسمت سوابق کاری، تاریخ اتمام همکاری را وارد نکرده و گزینه ” هنوز مشغول آن شغل هستم” را انتخاب کرده ام.با این شرایط آیا ماه به ماه به سابقه کاری بنده افزوده خواهد شد؟ زیرا در صورت گذشت ۴ ماه و رسیدن به ۴۸ ماه سابقه کاری، ۲ امتیاز به مجموع امتیازاتم اضافه می شود و به امتیاز ۵۸ میرسم که بالاتر از حد مورد نیاز (۵۷ امتیاز) بدون زبان است.
  ۳- مصاحبه به زبان فرانسه در چه صورت حذف می شود؟ آیا در صورت افزایش امتیاز و رسیدن به امتیاز حد نصاب بدون زبان، باز هم مصاحبه به زبان فرانسه نیاز است؟
  ۴- آیا ارائه مدرک زبان انگلیسی همسر امتیازی دارد؟

  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم.

 19. درود بر شما
  ١.من ٣٠ساله و متاهل دارای یک فرزند نه ساله
  ٢.مدرک مهندسی کامپیوتر مربوط به هشت سال پیش دارای سابقه کار ولی بدون بیمه در این زمینه
  ٣.دو سال و نیم سابقه بیمه در زمینه تدریس زبان در اموزشگاه سفیر
  ٧.همسرم ٣۴ساله و دیپلم فنی کامپیوتر
  ٨.امکان ایلتس هفت تا دو ماه اینده
  ٩.بدون دانش فرانسه
  ١٠.تمکن مالی
  ایا شانسی برای من هست که برای دور جدید سابمیت کنم برای کبک؟

 20. سلام من ۳۲ سال دارم متاهل دارای لیسانس حسابداری با سابقه کار ۶ سال میخواستم بدونم به چه نمره آیلتس نیاز دارم و آیا میتوانم برای کبک اقدام کنم؟

 21. با سلام
  سوالی داشتم از حضورتون
  بنده تا بحال کارمند نبودم بیمه هم ندارم ولی پروانه نظام مهندسی دارم و میتونم برگه های مالیاتی از اداره دارایی تحویل بدم (البته تا این لحظه معاف از مالیات بودم)
  مرداد هم سابمیت کردم و گزینه اول رو در فرم شغلی انتخاب کردم
  در ضمن اعلام کردم که ۴۴ ساعت در هفته کار میکنم
  ایا مشکلی برای بنده پیش نمیاد؟
  با تشکر


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us