quebec-flag

آخرین تغییرات پروسه کبک ۲۰۱۵:

همانطور که پیشتر در خبر شماره ۱۶۳ در خصوص قوانین جدید مهاجرتی و تاریخ بازگشایی کبک خبری درج کرده بودیم, این روزها گویا کبک بدنبال ست آپ کردن برنامه ای آنلاین پذیرش همانند برنامه اسکیل ورکر فدرال ۲۰۱۵ جهت دریافت درخواست ها از متقاضیان می باشد. دولت کبک در نظر دارد در چندین ماه آینده از این سیستم برای تسریع در امور رسیدگی پرونده ها استفاده کند. در این روش همانند برنامه فدرال ۲۰۱۵ متقاضی بعد از تکمیل پروفایل انلاین در زمان اعلام شده, اقدام به ارسال مدارک ترجمه شده و فرم ها می نماید. البته جزییات این برنامه هنوز مشخص و اعلام نشده است.

ترجمه خبر مربوطه توسط ایران کبک:

” ورود یک ابزار جدیدآنلاین برای متقاضیان مهاجرت

 وزارت مهاجرت تا ۱ اکتبر ۲۰۱۵ یک ابزار جدید آنلاین را در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد. این ابزار به متقاضیانی که مایلند درخواست گواهی پذیرش کبک (CSQ) خودشان را در چارچوب برنامه منظم کارگران ماهر ارائه دهند اجازه خواهد داد تا درخواست خود را بصورت آنلاین تکمیل و ارسال کنند. بدین ترتیب، از دوره بعدی دریافت درخواست ها، که بزودی اعلام خواهد شد، متقاضیان این برنامه می توانند از این فضای امن آنلاین استفاده کرده و درخواست خود را ارائه دهند. آنها همچنین قادر خواهند بود تا جریان رسیدگی به درخواست خود را بصورت بلادرنگ دنبال کنند.”

لازم به ذکر است هیچ گونه تغییری در قوانین امتیاز دهی پرونده, امتیاز رشته ها و لیست مدارک بوجود نیامده است. تنها منبع رسمی برنامه اسکیل ورکر کبک سایت رسمی اداره مهاجرت کبک می باشد که بمحض اعمال تغییرات ما شما را از این طریق مطلع خواهیم کرد. لطفا در این خصوص شکیبا باشد و منتظر دریافت اخبار با منبع رسمی بمانیید.

تغییرات مربوطه به امتیاز پرونده های ۲۰۱۲-۲۰۱۳ پروسه کبک:

طبق شکایت چندین مشاوره کانادایی از اداره مهاجرت کبک در خصوص تغییر امتیاز رشته های ۱۲ و ۶ امتیازی (کسر امتیاز رشته) مربوط به سال های ۲۰۱۲-۲۰۱۳ دادگاه عالی کبک رای خود را در این خصوص مبنی بر پیروزی این افراد صادرکرده و نیز به اداره مهاجرت کبک ۳۰ روز زمان دفاع در این مورد داده شده است. تاکنون خبر رسمی توسط کبک در خصوص برگشت امتیاز به پرونده های قدیمی در این رابطه در سایت خود اعلام نشده است.

 لیست افراد دعوت به مصاحبه ماه می ۲۰۱۵ :

بعد از گذارندن مرحله اپدیت پرونده و رسیدن مجموع امتیازات کافی (مجرد ۴۹ و متاهل ۵۷) مصاحبه شما در آنکارا یا ابوظبی صورت میگیرد.

اخباری در خصوص قبول شدن بیشتر افراد در مصاحبه ها علی الخصوص در هتل شرایتون آنکار از افراد مصاحبه شونده دریافت شده است. اکثر مصاحبه ها با افیسر خانمی به نام بازیل می باشد که با توجه به سختگیری ایشان در خصوص مدارک کاری و بیمه, خوشبختانه در بیشتر مصاحبه ها منتهی به صدور CSQ شده است.

نام

وضیعت

رشته

تاریخ ارسال مدارک

تاریخ مصاحبه

خانم ب. ط *

متاهل

معماری ۲۰۱۱. Aug May.2015
قبولی در مصاحبه **

آقای ک.خ

مجرد

عمران Oct.2013 May.2015

خانم س. م

متاهل

پرستاری Jul.2014 May.2015

خانم م ه . ح

مجرد

عمران Oct.2013 May.2015

خانم م س. ح

مجرد عمران Oct.2013 Jun.2015

خانم ن. ن

مجرد کامپیوتر ( ۱۶ امتیازی جدید) Jul.2011 May.2015

آقای ر .ی

 متاهل پرستاری Jun.2011 May.2015
قبولی در مصاحبه

آقای ف. ح

مجرد

 کامپیوتر ( ۱۶ امتیازی جدید)  Sep.2011  May.2015

* جهت حفظ اطلاعات شخصی افراد اسامی بصورت کامل آورده نشده است.

** این افراد در هفته اول ماه می در مصاحبه خود قبول شده اند و سایر افراد نیز از ۱۱ می مصاحبه آنها شروع خواهد شد و بزودی شرح مصاحبه آنها در سایت قرار خواهد گرفت.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

جهت ایمیل یا پیرینت خیر روی گزینه روبرو کلیک نمایید:

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

27 دیدگاه در خبر شماره ۱۶۴ : بروز ترین اخبار پروسه مهاجرتی و مصاحبه اسکیل ورکر کبک ۲۰۱۵
 1. آقای برهانی
  می خواستم ازتون تشکر کنم که همیشه سایتتون بروزه و اولین خبرها رو همیشه اول اینجا می خونیم و اینکه ما که فایل ۲۰۱۳ هستیم و امتیاز رشتمون از ۱۲ شده ۰ یعنی امیدوار باشیم که به همون امتیاز قبل
  برمی گردیم و یا اینکه ممکنه این اتفاق نیافته

  با سپاس فراوان

  • خواهش میکنم

   متاسفانه بعید میدانم… اما شما با تغییر مین میتوانید کمبود امتیاز را جبران کنید
   با من در تماس باشید

 2. با سلام و احترام
  یعنی تا ابتدای اکتبر هیچ پرونده ای رو نمی پذریند؟!
  این قانون به ضرر اونهاییست که مدارکشون رو آماده کرده بودند واماده تحویل بود،وتا شهریور حجم پرونده ها زیاد خواهدشد،درسته جناب برهانی؟

 3. با سلام میخواستم در مورد تایید مدارک تحصیلی در مونترال بیشتر بدونم و آیا شما این کار را انجام میدهید مرسی

 4. با سلام و عرض ادب
  آقای برهانی :
  امتیاز من (متاهل) با احتساب ۴ امتیاز زبان انگلیسی ۵۹ هستش.
  آیا بدون مدرک زبان فرانسه میتونم برای کبک اقدام بکنم؟
  منتظر دریافت پاسخ شما هستم.
  تشکر

 5. سلام آقای برهانی در ارزیابی پرونده اینجانب توسط شما برای کبک حائز نمره ۵۷ شدم فقط با توجه به اینکه بنده متولد ۲۲/۷/۱۹۸۰ میباشم تا چه زمانی دقیقاً حائز شرایط نمره ۱۶ جهت سن متقاضی اصلی میباشم وآیا تا زمان دریافت فایل نامبر شرایط نمره ۱۶ من همچنان برقرار میباشد ؟ سئوال دوم در حال حاضر من و همسرم شروع به خواندن زبان فرانسه نماییم یا زبان انگلیسی و چه نمرهایی مناسب میباشد برای هر مهارت مرسی.

 6. منتطر بمانید بین ۱۲ الی ۱۵ ماه بعد از فایل نامبر

 7. سلام
  من مدرک آیلتس اکادمیک دارم که سپتامبر ۲۰۱۵ دو سال از اخذش میگذره و مدرک فرانسه ندارم ..آیا برای زبان امتیازی میگیرم با توجه به اینکه دریافت پرونده ها از اکتبر به بعد هست؟
  سپاس

 8. سلام
  من تو فرم ارزیابی امتیاز ۶۳ آوردم. رشته ام هم جزو ۱۶ امتیازی هست. آیا در مرحله اول احتیاج به ارسال مدرک زبان دارم؟
  تشکر

 9. سلام
  من هنوز امتحان زبان ندادم ولی الان بدون مدرک زبان امتیازم ۴۲ میشه مجردم هستم. میتونم تشکیل پرونده بدم بعدا موقع آپدیت مدرک زبان بفرستم ؟ امتیازش اون موقع واسم محاسبه میشه که به ۴۹ برسم؟ پروندم ریجکت نمیشه ؟ با تشکر

 10. سلام آقای برهانی
  من در حال حاضر مدرک زبان ندارم و امتیازم بدون زبان میشه ۴۲، مجردم هستم. میتونم تشکیل پرونده بدم و بعدا موقع آپدیت مدرک زبان بفرستم و امتیازشو بگیرم ؟

 11. با سلام و احترام خدمت آقای برهانی
  من فایل نامبرم اکتبر ۲۰۱۱ می باشه و رشته ام ۶ امتیازی.
  دیروز از اداره مهاجرت نامه ای تحت عنوان
  Intention de rejeter votre demande de certificat de sélection
  دریافت کردم که در آن خواستار ارسال مجدد برخی فرم ها و آپدیت مدارک شده من هنوز مدرک زبان نگرفته ام. البته گفتن تا قبل از اول سپتامبر باید مدارک رو بفرستی.

  آیا این نامه بمنزله رد پرونده به نوعی محترمانه نیست؟ در صورت امیدواری می تونم از مشاوره شما استفاده کنم؟
  با تشکر

 12. سلام آقای برهانی.شما جلسه مشاوره هم دارید؟اگردارید چطور میشه وقت گرفت؟

 13. اقای برهانی ایشالا همیشه زنده باشین.سلام
  ترجمه های ما تاریخشون اسفند ٩٢ هست.تمام مهر های لازمم داره. واسه ی فایل کبک مدارک بیمه و سابقه ی کار رو که اپدیت میکنیم حتما. میخوام بدونم او مدارک دیگه که شامل تحصیلی،شناسایی و ازدواج هست هم حتما باید تازه ترجمه شده باشه؟ یا واسه فایل کبک همونایی که اسفند ٩٢ هست کافیه؟

 14. سلام.خسته نباشید.ایاپس از مرحله اپدیت اگربجای خواستن دوتاb2 مایکی بفرستیم امکان داره پرونده به جریان بیافته ودعوت به مصاحبه بشویم؟مرسی

 15. باسلام.ایا برای فدرال اگرزبان فرانسه زبان اول باشد باید هرچهارتا اسکیل نمره داشته باشیم یا دردو مهارت هم میشه؟مرسی

 16. با سلام وخسته نباشید.میخواستم بدانم که پس از پایان مهلت فرستادن b2 ایا پرونده را برگشت میزنند؟مرسی

 17. باسلام وخسته نباشید.میخواستم بدونم ایا بدون فرستادن مدرک ielts نمره زبان انگلیسی رابه صرف اظهاردانستن انگلیسی میدهند یا نه؟مرسی

 18. سلام
  می خواستم ببینم از مهر که ارسال مدارک برای skill worker کبک شروع می شود تا چه زمانی برای ارسال مدارک فرصت داریم و شامل این لیست امتیازبندی می شود؟؟

 19. با سلام
  در لیست جدید رشته های کبک، لیسانس مهندسی صنایع ۱۲ امتیاز دارد، من فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم و با توجه به اینکه این رشته در ایران، حالت میان رشته ای دارد، لیسانس من ریاضی است اما فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم.
  سوال، آیا بنده ۱۲ امتیازی هستم یا صفر امتیازی؟
  متشکرم

 20. با سلام
  من فکر می کنم حداقل امتیاز را بگیریم و میخواستم بدونم که تا زمان باز شدن سایت در اکتبر چه مدارکی را باید اماده داشته باشم؟
  ایا باید همگی ترجمه شوند؟
  آیا همگی نیاز به مهر دادگستری و امور خارجه دارند؟
  با تشکر


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us