کبک نیازمند ایجاد تحول در سیستم پذیرش مهاجر است

به گزارش کانادین پرس، «فرانسیس لگوالت » از اعضای سابق حزب کبک و رئیس «ائتلاف جدید آینده کبک ،»که مواضع و دیدگا ههای گروه متبوع خود را درباره مهاجرت و فرهنگ تشریح می کرد، با بیان این مطلب، تأکید کرد،

دولت محلی باید به طور موقت و تا زمانی اکه توانایی تعلیم زبان فرانسه برای همه مهاجران را داشته باشد، از تعداد آنها بکاهد.
او گفت، دولت باید برای دو سال، رقم پذیرش را در حد ۴۵ هزار نفر ثابت نگاه دارد . طی این دو سال، مسئولان فرصت خواهند داشت تا منابع موجود برای آماده سازی مهاجران را دو برابر کنند.

موضوع تعداد مهاجران مورد پذیرش، همواره در سطح استان بحث برانگیز بوده، به طوری که آمار پذیرش مهاجران از رقم ۴۴ هزارو ۶۸۱ نفر در سال ۲۰۰۶ ،به ۴۵ هزار در سال ۲۰۱۰ رسیده و این نگرانی را در احزاب مخالف ایجاد کرده که مهاجران در ارتباطات خود، زبان انگلیسی را به فرانسه ترجیح دهند.
این درحالی است که آمار منتشرشده از سوی وزارت جوامع مهاجرت و فرهنگ کبک نشان می دهد ، تعداد افراد دارای دانش زبان فرانسه از ۵۷٫۷ درصد در سال ۲۰۰۶ تاکنون به ۶۵٫۱ درصد رسیده است.

بعد از پایان یافتن این دو سال، ایالت کبک می تواند تعداد مهاجران مورد پذیرش خود را به رقم ۵۰ هزار نفر برساند.

وی همچنین از «دفتر نظارت بر زبان فرانسه در کبک Office québécois » de la langue française خواسته است، قوانین موجود را با شدت بیشتری به اجرا بگذارد و فرانسوی زبا نها را تشویق کند که خدمات مورد نظرشان را در سراسر کشور، به زبان خودشان دریافت کنند./ ایرانتو

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us