01 (5)

سلام خدمت همه دوستان

در ابتدا باید از زحمات بی دریغ مشاورمون آقای برهانی و استاد فرانسمون آقای خاکباش تشکر کنم که واقعا راه رو برای رسیدن به هدفمون هموار کردن. مصاحبه ما۱۶ آذر(۶ دسامبر)ساعت ده و نیم صبح در هتل هیلتون پارکسا استانبول بود.

چون هوا بارونی بود و استانبول هم یک شهر پرترافیکه ما از هتلمون که نزدیک میدان تقسیم بود زودتر خارج شدیم  و با تاکسی یک ربع طول کشید تا به انجا رسیدیم .وارد لابی هتل شدیم چند تا از بچه های شیمی در لابی نشسته بودند.ما تقریبا یک ساعت زودتر رسیده بودیم.مثل بقیه منتظر نشستیم.خانم کلمانس امدن و یکی از بچه های شیمی رو صدا زدن و با هم به اتاق مصاحبه رفتن ده دقیقه طول نکشید که اون خانم بیرون امدن و گفتن که چون داشتن مدرک فرانسه براشون اجباری بوده و ایشون مدرک نداشتن همون ابتدا ردشون کرده بود و مصاحبه رو ادامه نداده بود.

بعد آقای سیمون امدن ویکی دیگه از بچه هارو صدا کردن سوار آسانسور شدن .ما همچنان منتظر بودیم که خانم کمیی وکلمانس وآقای سیمون از آسانسور با هم بیرون امدند.خانم camille که یه خانم تقریبا جوان و جدی بودند ما رو صدا زدن و خیلی سریع گفتند همراه من بیاید از پله ها پایین رفتیم وبعد از رد شدن از یک راهرو تقریبا طولانی به یک اتاق بهم ریخته که یک میز و سه تا صندلی دورش بود رسیدیم خیلی با عجله وبا یک لهجه غلیظ جای منو نشون دادن وگفتند اینجا بشین وجای همسرم رو مشخص کرد خودش هم درو بست و سر جاش روبروی ما نشست .

قبل از شروع شرح مصاحبمون :من لیسانس پرستاری با ۸ سال سابقه کار با بیمه مدرک فرانسه b1 ,a2 , مدرک انگلیسی هم نداشتم ویک فرزند. همسرم دیپلم با دوازده سال سابقه کار بدون بیمه و مدرک زبان هم نداشتن.

البته داشتن مدرک برای ما اجباری نبود.پروندمون رو آذر۹۰ با کمک آقای برهانی ارسال کردیم فایل نامبر دی ۹۰وتا مصاحبمون دقیقا یک سال طول کشید.

اول از همه پاسپورتهامون رو خاستند بعد سند ازدواج وهمین که سند ازدواج رو بهش دادم سریع گفت چه جوری با هم آشنا شدین؟بعد لیسانسم و دیپلمم را خواست و بعد سابقه بیمه و نامه اشتغال به کار وفیشهای حقوقیم رو دید جالب بود که همه اینها رو فارسیش رو به دقت نگاه میکرد و انگار که داشت فارسیش رو میخوند نمیدونم.

من با نظام پرستاری در کبک مکاتبه کرده بودم و اونها تمامی مدارک لازم رو برای من پست کرده بودند چشمش به این پاکت خورد و گفت اون پاکت رو به من بده با دقت نگاه کرد و گفت چرا تاریخش مال یک سال پیشه براش توضیح دادم که ما یک سال پیش اقداماتمون رو شروع کردیم و همون ابتدا این کارو انجام دادم.کارت نظام پرستاریمو خاست که بهش دادم.

بعد مدرک فرانسم رو خواست بهش دادم جالبه که وقتی مدرک رو دید دیگه با من فرانسوی صحبت نکرد و انگلیسی رو شروع کرد وکیل داشتید؟خودتون فرمها رو پر کردید؟در کبک فامیل یا دوست دارید؟بعد از همسرم پرسید مدرک زبان داری ؟که گفت نه گفت انگلیسی ادامه بدیم یا فرانسه همسرم گفت فرانسه شغلش رو پرسید کجا کار میکنی؟چرا بیمه نداری؟چه جوری میخای در کبک کار پیدا کنی؟فکر میکنی چقدر طول میکشه کار پیدا کنی؟همسرم searchهایی که راجع به شغلش انجام داده بود رو نشونش داد خیلی خوشش امد و با دقت به اونها نگاه کرد.

بعد گفت باید منتظر بمونید خودش هم تند تند یه چیزایی تایپ میکرد صدای پرینترش بلند شد و گفت شما قبول شدید csqرو بهمون دادو گفت پرونده فدرالتون رو بفرستید کل مصاحبه ما چهل دقیقه طول کشید.در آخر به همه دوستان توصیه میکنم که حتما و حتما حتی اگه براشون اجباری نیست مدرک فرانسشون رو بگیرن خیلی مهمه و مطمئن میشن که به اندازه مدرکی که گرفتن امتیاز خواهند گرفت حتی اگه در مصاحبه به اون اندازه صحبت نکنند.ما کلی searchبا خودمون درباره همه چیز برده بودیم که اصلا هیچ کدوم رو نگاه نکرد.در آخر برای همه آرزوی موفقیت میکنم.۹۲

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

پیشنهاد ویژه سایت ………………………………………………………………………………………………………………………………………….

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us