تغییرات سیستم اعلام علاقه مندی استان کبک ( سیستم آنلاین اریما)

اداره مهاجرت کبک از تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ تغییرات زیر را در خصوص برنامه اعلام علاقه مندی خود اعمال کرده است. این تغییرات بدین شکل می باشد:

 •  تمدید ۶ ماهه اعتبار درخواست هایی که قبل از تصویب این قانون در سیستم به ثبت رسیده بوده اند
 • کاهش مدت زمان فرصت پذیرفتن دعوتنامه (پذیرش اولیه) جهت ثبت درخواست گزینش دائم (permanent selection) از ۹۰ روز به ۶۰ روز.
 • تمدید درخواست علاقه مندی در سیستم تا پایان مدت اعتبار درخواست، حتی در صورت نپذیرفتن دعوتنامه.

مراحل برنامه مهاجرتی استان کبک:

 1. ثبت درخواست و اعلام علاقه مندی در سیستم اریما
 2. دربافت دعوتنامه از سوی استان کبک
 3. ثبت درخواست گزینش دائم

معیار انتخاب:

 •  نیاز بازار استان کبک
 •  سوابق کاری و سطح تحصیلات
 •  تسلط به زبان فرانسه
 • داشتن شرایط لازم جهت یافتن شغل در کبک
 • همچنین داشتن پیشنهاد شغلی، اخذ مدرک تحصیلی از استان کبک و یا داشتن سابقه کاری در این استان

 ⁣تفسیر و مزایای سیستم گزینش استان کبک کانادا

١- سیستم عادلانه: در برنامه های قبلی بسیاری از متقاضیان علی الرغم امتیاز بالا در پرونده، به دلیل ظرفیت و مدت زمان محدود، قادر به ارسال و یا ثبت پرونده خود نمی شدند. در سیستم فعلی حق ارسال درخواست برای همه افراد برابر است.

٢- کاهش زمان رسیدگی به پرونده: در سیستم جدید فقط افرادی که شرایط پرونده آنها با معیارهای استان کبک همخوانی دارد دعوتنامه دریافت میکنند و پرونده آنها مورد بررسی قرار میگیرد. لذا اداره مهاجرت دیگر با حجم عظیمی از پرونده مواجه نخواهد بود و زمان رسیدگی به پرونده ها به شش ماه کاهش می یابد.

٣- کاهش استرس متقاضیان: در سیستم قبل، متقاضیان علاوه بر متحمل شدن استرس سابمیت پرونده خود، فرصت محدودی برای اخذ مدرک آیلتس و فرانسه در اختیار داشتند نیز موجب نگرانی آنها می شد. حال آنکه در سیستم فعلی، متقاضیان با خیال آسوده می توانند تمرکز خود را روی اخذ آیلتس و یادگیری فرانسه قرار دهند.

۴- اضافه شدن امتیاز جاب افر: احتمال اخذ ۱۴ امتیاز در صورت دریافت جاب افر

لازم به توضیح است متقاضیان میتوانند درخواست اولیه خود را بدون مدرک زبان ارسال نمایند و هر زمان مدرک زبان اخذ نمودند پرونده خود را آپدیت و امتیاز خود را جهت اخذ دعوتنامه افزایش دهند. لذا انگیزه داوطلبان برای اخذ مدرک زبان افزایش خواهد یافت، چرا که هر چه سریعتر مدارک زبان خود را ارائه دهند، مدت زمان رسیدن به CSQ برای آنها کاهش و کمتر از یکسال می یابد.

توصیه ایران کبک به متقاضیان با تجربه ۱۲ سال در پروسه کبک:
شرط موفقیت در شروع یک زندگی جدید در کشوری دیگر، تسلط به زبان های رسمی آن کشور است. لذا چنانچه متقاضیان قبل از مهاجرت، مهارت های زبانی خود را ارتقا دهند با اعتماد به نفس بیشتر وارد جامعه جدید شده و مراحل موفقیت را سریعتر طی خواهند نمود.

با توجه به اینکه اکثر متقاضیان از مدارک تحصیلی عالی و سوابق کاری مناسب برخوردار هستند، یادگیری زبان فرانسه و اخذ مدرک فرانسه در کنار مدرک آیلتس صرفه نظر از امتیاز فعلی رشته تحصیلی، شانس پذیرش و دریافت دعوتنامه را به شدت افزایش خواهد.  

 
درخواست ثبت نام در سیستم اریما ۲۰۱۹
 
ایران کبک با در نظر گرفتن شرایط پیش امده برای متقاضیان، با حداقل هزینه ممکن اقدام به تکمیل و تشکیل پروفایل آنلاین می نماید. در صورت نیاز میتوانید با ارسال ایمیل یا تماس با ما درخواست خود را ثبت نمایید.
 
 
مشاهده اخبار پروسه کبک در ده سال گذشته: کلیک کنید

اخبار مرتبط:
 

 ………………………………………………………………………………………………

منبع: سایت iranquebec.ir

تذکر: استفاده از مطالب سایت به ویژه اخبار مهاجرت فقط با ذکر منبع و لینک سایت مجاز می باشد و استفاده غیر مجاز آن موجب تعقیب قانونی می باشد.

………………………………………………………………………………………………

درباره اقامت کانادا

www.iranquebec.ir

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp WhatsApp us